چطور با پرده سبز، پس زمینه ویدیوهایمان را حذف کنیم؟

تاریخ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

تعداد بازدید : 322

نوشته شده توسط : کلیک یار

چطور با پرده سبز، پس زمینه ی ویدیوهایمان را حذف کنیم؟

در آتلیه‌های عکاسی پرده‌ای سبز رنگ است، البته به رنگ‌های دیگر نیز هست، این پرده پشت هر چیزی اعم از جاندار و بی‌جان قرار گیرد فقط به این جهت است که آن را حذف کند، به این روش کروماکی (Chroma key) می‌گویند، البته این کار با یک نرم‌افزار انجام می‌شود و آن نرم‌افزار طبق خواسته‌ی ما هر کجای ویدیو رنگی را که انتخاب کردیم حذف می‌کند، از روش کروماکی برای ترفندهای فیلمبرداری در سینما استفاده می‌شود، در این رابطه کارگردانان هر پس زمینه‌ای که علاقه داشته باشند پشت سر بازیگر و یا هر مکان دیگری می‌گذارند، کسانی که از این روش یا ترفند استفاده می‌کنند با ادیت‌های گوناگون و رنگ‌های پس زمینه‌ی متفاوت در عین حال که سعی می‌کنند ترفند خود را به کار ببرند دقت هم می‌کنند که کیفیت ویدیوها نیز پایین نیاید.

پرده سبز

اپلیکیشن Kinc Master

اگر می‌خواهید خروجی کارتان با کیفیت بالا و تمیز باشد اپلیکیشن Kinc Master را نصب کنید، از آنجایی که ممکن است این اپلیکیشن برای شما جدید باشد لذا قبل از کار کردن با آن حتماً ویدیوی آموزشی با این اپلیکیشن را نگاه کنید تا آموزش حذف پس زمینه با اپلیکیشن Kinc Master را به‌خوبی یاد بگیرید، درضمن مقاله‌ی «اپلیکیشن نصب کن، پس زمینه حذف کن» را مطالعه کنید.

اپلیکیشن MoTion Ninja

برای حذف پس زمینه از این اپلیکیشن مراحل ذیل انجام شود:

1- یک پروژه‌ی جدید تعریف کنید.

2- ویدیو یا عکسی را که در پس زمینه می‌خواهید قرار دهید را انتخاب کنید و بعد گزینه‌ی add را بزنید

3- با زدن روی mixer و ویدیویی که جلوی پرده‌ی سبز گرفته‌اید از گالری انتخاب می‌کنید.

4- گزینه‌ی Choroma که در نوار پایین اپلیکیشن قرار دارد، هنگامی می‌زنید که ویدیوی پرده‌ی سبز شما روی لایه‌ی زیری قرار بگیرد.

5- دایره‌ای روی صفحه می‌آید که باید آن را روی رنگ سبز بگذارید تا هرجا رنگ سبز بود حذف شود و در آخر پس زمینه حذف می‌شود.

مشخصات پرده‌ی آبی

رنگ آبی بعد از رنگ سبز به اپلیکیشن‌ها کمک می‌کند تا سوژه بهتر تشخیص داده شود و کمک می‌کند تا سوژه راحت‌تر از پس زمینه جدا شود. اما از آنجایی که شما می‌خواهید با یک دوربین دیجیتالی و با یک دوربین موبایل ویدیو بسازید لذا به درد این کار نمی‌خورد، نکته‌ی دیگری که رنگ آبی دارد این است که چون تناژ تیره‌ترین نسبت به رنگ سبز دارد، لذا نورپردازی بیشتری لازم است تا رنگ زمینه تیره و تاریک نشود و به همین جهت خرج شما هم بیشتر خواهد شد، پس رنگ سبز خیلی بهتر است و این نکته را فراموش نکنید.

انواع پرده‌ی کروماکی در بازار

1- پرده‌ی فون کروماکی

2- پرده‌ی پایه‌ی کروماکی

3- پرده‌ی بریل

4- پرده‌ی رنگ کروماکی

5- پرده‌ی سبز کروماکی

پرده‌ی فون کروماکی

از این مدل پرده باید از پایه استفاده کرد یا اینکه باید این پرده را به دیوار وصل کرد، نام‌های دیگر پرده‌ی فون کروماکی عبارت است از: فون کروماکی، پرده‌ی کروماکی، گرین اسکرین، این اسامی اختلافی با هم ندارند، پس اگر با این اسامی روبرو شدید تعجب نکنید.

پایه‌ی کروماکی

پایه‌های کروماکی به‌راحتی باز و بسته می‌شوند و قابل حمل هم می‌باشد، پرده‌ی سبز باید به جایی وصل شود و پایه‌ی کروماکی نیز به همین جهت ساخته شده است، البته در سرهم کردن این پایه باید دقت داشت.

پرده‌ی بریل

بریل پرده یا پرده‌ها را به صورت رول شده درون خود جا می‌دهد، از بریل برای کارهایی استفاده می‌شود که چند پرده‌ی متفاوت را با رنگ‌های مختلف بخواهیم استفاده کنیم، در آن موقع پرده‌ها به صورت رول شده خود را نشان خواهند داد که شما می‌توانید با استفاده از کنترل هرکدام از آن‌ها را که خواستید باز یا بسته کنند.

پرده‌ی فون کروماکی پرتابل

حمل این پرده خیلی راحت است به‌طوری که راحت جمع شده و در کیف مخصوصش گذاشته می‌شود، فون کروماکی پرتابل پرده‌ی سبزی است که به جهت جنس خاصی که دارد حملش بهتر انجام می‌گیرد و برای گرفتن ویدیوی کروماکی استفاده می‌شود.

رنگ کروماکی

بعضی‌ها به جای خرید پرده‌ی سبز، از رنگ دیگری با ترکیبات جدیدی استفاده می‌کنند، اول با یک لایه‌ی پرایمر و رنگ سفید زیرسازی می‌کنید و بعد از این که خشک شد بر روی دیوار رنگ سبز را بزنید، ترکیبات این دسته رنگ‌ها با رنگ‌های معمولی فرق می‌کند.

نکات مهم برای خرید پرده‌ی سبز

1- اندازه‌ی پرده هماهنگ با ویدیوی ما باشد

2- بهترین جنس پرده‌های سبز مخمل هستند

3- پرده‌ی سبز باید رنگ یک دستی داشته باشد

4- پرده‌ای که انتخاب می‌کنید باید چروک نشود

5- رنگ پرده مایل به سبز روشن باشد

6- پرده‌ی سبز نباید نور را به سوژه بتاباند

بهترین فروشگاه‌های آنلاین برای خرید پرده ی کروماکی

در حال حاضر این سه فروشگاه آنلاین را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

قبل از هرچیزی، فرم درخواست مشاوره را تکمیل کنید!
فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد